tuinierenWater geven

Zomervakantie op de planning staan? Zó laat je de bloeiende tuin netjes achter

Moestuin van Vivian Hoebe en Mark Mulder. Vivian Hoebe en Mark Mulder
Vivian Hoebe en Mark Mulder
Leestijd 3 minuten
Met advies van expert(s)
Lees verder onder de advertentie

Genieten van de tuin

Vivian: 'Wij grappen altijd met elkaar: in de zomer op vakantie, dat kán toch niet! Dat komt niet door het onderhoud, maar vooral omdat we dan veel kunnen oogsten en er van alles bloeit. Doe ons maar een vakantie in september of oktober. In de zomer genieten we van onze eigen tuin.'

LEES OOK
De 5 meest gemaakte fouten in de moestuin (+ hoe-het-wél-moettips van onze tuinexpert)

Vaste planten in de tuin

'Vaste planten redden zich prima als ze eenmaal goed geworteld zijn. Heb je nieuwe vaste planten net aangeplant? Dan is het niet verstandig om lang weg te gaan tijdens een hete periode. Allereerst is het goed om te accepteren dat er in hete tijden wat verdroging kan ontstaan. Planten gaan hier niet meteen dood van. Geef in ieder geval goed water voordat je gaat. Als je langer dan een week weggaat, raden we je aan om hulp in te schakelen. Twee keer per week water geven in de ochtend of avond moet voldoende zijn.'

Lees verder onder de advertentie
Rozen in de tuin van tuinexperts Vivian Hoebe en Mark Mulder. Vivian Hoebe en Mark Mulder
Vivian Hoebe en Mark Mulder

Vaste planten snoeien

Neem voor je vertrekt de tijd om vaste planten te snoeien. 'Dat geldt ook wanneer je niet op vakantie gaat. De bloei is voorbij, dus wanneer je nu terugsnoeit, kun je nog van een tweede, latere bloei genieten', zegt Vivian.

“Vergeet niet nog even het gras te maaien en de waterplekken voor de vogels en bijen te vullen”

LEES OOK
Snoeihulp van tuinexperts Vivian & Mark: 'Dit zijn dé maanden om te snoeien'

Lees verder onder de advertentie

Waterdruppelaar

Heb je planten in potten? Zet ze in de schaduw en voorzie ze van een flinke slok water én een waterdruppelaar. Er zijn terracotta varianten die je aan een water of wijnfles vast kunt maken. Dan krijgt de plant steeds een beetje water. Er zijn ook transparante waterdruppelaars waar een plant tot wel twee weken water van krijgt.

Voorbeeld van een gesnoeide Nepeta in de tuin van tuinexperts Vivian Hoebe en Mark Mulder. Deze bloeit over een paar weken voor een tweede keer. Vivian Hoebe en Mark Mulder
Vivian Hoebe en Mark Mulder

Moestuin verzorgen

Oogst alle rijpe vruchten en groenten, voordat je op vakantie gaat. 'Ook hiervoor kun je iemand inschakelen, dat iemand de moestuin 1 à 2 keer per week water geeft en vruchten en groenten oogst.' Zorg dat je de moestuin goed voorziet van een laag mulch. Dit houdt onkruid deels tegen en houdt vocht goed vast, waardoor het minder snel verdampt. 'Het is een milieuvriendelijke en populaire methode. Je bedekt de blootliggende aarde rondom planten met houtsnippers, bijvoorbeeld verhakseld snoeiafval of met vers gemaaid gras. Niet een te dikke laag, anders gaat het broeien', zegt Vivian.

Lees verder onder de advertentie
Vivian Hoebe en Mark Mulder. Fotografie Marjon Hoogervorst
Fotografie Marjon Hoogervorst

Over Vivian & Mark

Vivian en Mark wonen samen met hun twee dochters in Oude Niedorp.

Mark heeft de liefde voor planten en tuinieren van zijn vader overgenomen en wilde vroeger boswachter worden. Vivian groeide op in een grote groene tuin waar alles kon, van alles te beleven viel en ze op jonge leeftijd haar eerste kruidentuin maakte. Samen maken ze tuin- en beplantingsontwerpen en gaan ze op tuinbezoek voor brainstormsessies en advies. Vind je hun blogs interessant? Schrijf je in voor de vtwonen cursus Droomtuin, waarin ze in 10 modules uitleggen hoe je zelf de tuin van je dromen ontwerpt en aanlegt.

Vivian en Mark delen op vtwonen om de week updates over hun tuinverbouwing, tips voor het creëren van een wilde tuin, dingen die hen inspireert in de tuin en nog veel meer. Volg Mark en Vivian via @binnenenbuitenniedorp.