De beste verftips

Muurverf Red Earth (voorste wanden en kolom), Washed Lilac (achterwand), lakverf Terra (bed en headboard)M.m.v com-anders.nl (op maat gemaakt headboard en bed), vtwonen.nl (tafellamp Orion, beddengoed Natural Stone in kleur Terra, roze sprei en stoel van hout en leer uit de vtwonen collectie, groot bord met gezicht van Ferm Living), nordal.eu (terracotta vaas met oor, vloerkleed, grote terracotta schaal, theepot, karpet), iblaursen.com (quilt op stoel, roze linnen kussen), maisonnl.com (bruin rond leren potje, bruin boek). Overig privébezit. Beeld

Plamuren, schoonmaken en schuren kan iedereen, maar met deze verftips maak je er echt iets moois van! Ben je van plan om je huis een nieuw kleurtje te geven? Dan zijn er een aantal zaken waar je rekening mee moet houden. Bijvoorbeeld welk effect een bepaalde kleur heeft, hoe je het beste kunt beginnen met het schilderen en hoe je echt iets bijzonders van de wand kunt maken. Hieronder lees je enkele verftips die zeker van pas zullen komen.

Lees verder onder de advertentie

Verftips voor je begint

Hou bij het kiezen van kleuren rekening met de volgende punten:

  • Welke kleuren spreken je aan?
  • Wil je een ruimte een levendige of juist rustige uitstraling geven?
  • Wil je een ruimte warmer of koeler maken?
  • Waar wordt de ruimte voor gebruikt? Ben je er veel of juist weinig?
  • Wil je een ruimte groter of juist kleiner laten lijken?
  • Hoeveel daglicht valt er in de kamer?
  • Ligt de kamer op het noorden, zuiden, oosten of westen?

Aan de slag met deze verftips

  • Begin altijd met de wand waar het licht op valt. Schilderen met tegenlicht is namelijk niet makkelijk. Heb je niet voldoende licht? Met twee grote bouwlampen kun je prima werken. Let er wel op dat je kleuren alleen bij daglicht goed kunt beoordelen.
  • Zo blijft het verfbakje schoon: doe er een plastic zakje overheen en plak het stevig vast met tape. Bij een nieuwe kleur hoef je alleen het plastic te verwijderen.
  • Bij duurdere kwasten zit er niet voor niets een touwtje om de haren. Voor mooi schilderwerk heb je een kwast met lange haren nodig. Maar die worden op den duur korter. Door een paar wikkels van het touwtje af te draaien krijgen de haren weer hun oorspronkelijke lengte.
Lees verder onder de advertentie

Leuke effecten

  • Kleurvlak – Iedere muur kan bijzonder worden met een stevig kleurvlak. Schilder het vak gewoon uit de losse pols, de rafelige randen en het ruwe oppervlak zorgen ervoor dat het effect niet te netjes en gekunsteld wordt. Neem tinten die dicht bij elkaar liggen. Dus twee aardekleuren of een donkere tint voor de wand met een lichter kleurvlak in een ton sur tontint.
  • Cirkel op de muur: je bindt een touwtje aan een potlood en zet het uiteinde van het touwtje vast in het midden van de cirkel. Nu kun je een perfecte cirkel tekenen. Daarna kun je ‘m invullen met verf.

Op zoek naar kleurinspiratie? De nieuwe kleuren van de vtwonen collectie verf vind je hier.