keukeninspiratie
keukenkasten

Wrappen of toch verven? Keukenkastjes opknappen doe je het best op deze manieren

wrappen of toch verven keukenkastjes opknappen doe je het best op deze manieren
vtwonen Weer verliefd op je huis aflevering 3 seizoen 24 | styling Marlies Does | fotografie Margriet Hoekstra
Leestijd 2 minuten •
Advertentie

Keukenkastjes vervangen

De eerste manier om de keuken op te knappen is door de fronten te vervangen. Er zijn verschillende aanbieders die fronten op maat maken, maar in sommige gevallen kun je ook kant-en-klare kastjes gebruiken, bijvoorbeeld als je een Ikea-keuken hebt. Denk goed na over het materiaal van de keukenfronten. Massief hout is duurzaam en robuust, mdf is verreweg het populairst. Over andere opties lees je hier. Het grootste voordeel van de fronten vervangen is dat de keuzes oneindig zijn: je kunt zelfs voor fronten met kaders gaan voor een meer landelijke look. Het grootste nadeel zit ’m in de kosten: fronten vervangen is een stuk duurder dan de onderstaande opties.

Keukenkastjes laten spuiten

Wil je de bestaande deuren houden? Geef ze dan eens een andere kleur. Voor het mooiste resultaat kun je de fronten het best door een vakman laten spuiten. Dit kan bijvoorbeeld bij Novanet, de Keukenspuiters of Colorswap. Vanaf circa € 1495 worden alle keukenkasten en het frame van de keuken in een nieuwe kleur gespoten. Reken op ongeveer drie dagen en dan is de keuken weer zo goed als nieuw.

Keuken Raeymaekers Keukens, kleur keuken Carriage Green Farrow & Ball, keukenblad Dekton in Lunar, verlichting Modular, koffiezetapparaat Moccamaster. Kommen, theedoek en snijplanken Casa. Theepot en vaas tweedehands. Gouden wandplank La Redoute, kapstok H&M, andere theedoek Ferm Living, kaars HKliving, kaarthouder Tiny Glory, gietvloer kleurcode NCS S2000N van Alterieur. Overig onbekend. vtwonen 11-2023 | styling Ilona Jongepier | fotografie Dana van Leeuwen
Keuken Raeymaekers Keukens, kleur keuken Carriage Green Farrow & Ball, keukenblad Dekton in Lunar, verlichting Modular, koffiezetapparaat Moccamaster. Kommen, theedoek en snijplanken Casa. Theepot en vaas tweedehands. Gouden wandplank La Redoute, kapstok H&M, andere theedoek Ferm Living, kaars HKliving, kaarthouder Tiny Glory, gietvloer kleurcode NCS S2000N van Alterieur. Overig onbekend.vtwonen 11-2023 | styling Ilona Jongepier | fotografie Dana van Leeuwen

Keukenfronten wrappen

Een andere populaire manier om de keukenfronten op te knappen is door ze te wrappen. Er zijn talloze aanbieders die keukens beplakken met allerlei soorten folie: van houtlook tot de mooiste trendkleuren. Tegenwoordig zijn die folies hartstikke sterk én geven aanbieders een aantal jaren garantie, waardoor je zeker bent van een langdurig mooi resultaat. Vooral als je de fronten een houtlook of matte afwerking wilt geven, is wrappen de beste optie. Het kan al vanaf € 1000. Je kunt de klus ook zelf klaren met dit stappenplan.

Advertentie

Zelf keukenkastjes opknappen met verf

Laten spuiten, wrappen of vervangen toch te duur? Ga dan zelf aan de slag door de fronten te verven. Een vrij intensieve klus, maar als je deze stappen volgt, krijg je een mooi resultaat:

  1. 1.

    Maak de fronten en het frame goed schoon en ontvet ze met een ontvettingsmiddel (bijvoorbeeld St. Marc of Universol).

  2. 2.

    Schuur de kasten als ze droog zijn goed op tot alle glans is verdwenen.

  3. 3.

    Breng dan grondverf of een primer aan die geschikt is voor het materiaal van de kasten en laat deze goed drogen.

  4. 4.

    Schuur alles nog een keer heel licht op en maak stofvrij.

  5. 5.

    Lak de kasten tot slot netjes af.

LEES OOK
Van saai naar chic: zo makkelijk is het om je eigen keukenkastjes te verven

Advertentie

Tip! Denk ook eens aan de grepen vervangen. Wil je de bestaande gaten gebruiken, meet dan de afstand tussen de huidige schroeven nauwkeurig op en ga op zoek naar grepen met dezelfde afstand.

Keukenontwerp en realisatie Studio Robbin Baas. Aanrechtblad gerecycled plastic met glitters en strijkkralen Studio Robbin Baas, Dana Dijkgraaf en Gogo Plastics. Verfkleuren C0.10.80 (roze) en L1.15.80 (zeegroen) van Sikkens. Broodtrommel en eekhoorn-notenkraker vlooienmarkt. Bloempot Ojo Playmobil van Lechuza. Voorraadpot Twergi van Alessi. Dino Action. Vaas wodkafles Crystal Head Aurora met holografische bloemen. vtwonen DIY special 10 | styling Ilona Jongepier | fotografie Dana van Leeuwen
Keukenontwerp en realisatie Studio Robbin Baas. Aanrechtblad gerecycled plastic met glitters en strijkkralen Studio Robbin Baas, Dana Dijkgraaf en Gogo Plastics. Verfkleuren C0.10.80 (roze) en L1.15.80 (zeegroen) van Sikkens. Broodtrommel en eekhoorn-notenkraker vlooienmarkt. Bloempot Ojo Playmobil van Lechuza. Voorraadpot Twergi van Alessi. Dino Action. Vaas wodkafles Crystal Head Aurora met holografische bloemen.vtwonen DIY special 10 | styling Ilona Jongepier | fotografie Dana van Leeuwen

Delen: