De bewoners
Wie: Geertje Planken (48, interieurdesigner), Antonie van Schendel(52, strateeg reclamebureau), Isabelle (15) en Sepp (13)
Online: @roomrebelle, roomrebelle.nl
Wat: huis uit 1916 van 222 m²
Waar: Haarlem, sinds 2012
Bijzonder: de rust die dit huis uitstraalt door een zorgvuldig gekozen kleurpalet
Interieur in beweging
'In mijn huis gebeurt veel spontaan', vertelt Geertje. 'Het interieur is altijd in beweging en ik verander dingen voornamelijk op gevoel.' Al dertien jaar woont ze met haar gezin in een sfeervol pand in Haarlem. Voor de inrichting laat ze zich leiden door het vele moois dat ze tegenkomt als interieurontwerper. 'Dan zoek ik uit hoe ik dat ene meubel of een bepaalde kleur ook bij ons een plek kan geven. In die zin is ons huis een soort proeftuin. De mix van aardse tinten met mijn favoriete kleuren groen, karamel en vergrijsd lila komt overal terug, zodat het matcht, maar dan steeds net even anders. Daar houd ik van.'
Om in te lijsten
De muur rond de doorgang van de keuken is okergeel geschilderd, wat een verrassend effect geeft. Alsof je door een schilderijlijst naar de keuken kijkt.
“De mix van aardse tinten met groen, vergrijsd lila en karamel komt overal terug”
Blikvanger
De gietvloer is een mooie tegenhanger voor het vele hout en de warme stoffen meubels. De glans van de vloer komt terug in de zwarte designstoel en de hanglampen.
Eigenzinnig gestyled mid-century design
In de keuken, die Geertje zelf ontwierp, komt alles samen: hout als basis, een marmeren blad met rijke adering en tegels in acht variaties, waardoor een bijzonder effect is ontstaan. 'Ik zoek de spanning op én vind het fijn als er samenhang is. Daarom koos ik voor een tafellamp met een paarsroze voet, een kleur die de kastenwand in de keuken versterkt.' Fijne verlichting, bloemen en kaarsen maken het af. Volgens Geertje wordt het interessant als je stijlen durft te mixen. 'Ik houd van mid-century design; mannelijke meubels met vriendelijke ronde vormen.' De Togo van Ligne Roset is favoriet. Hij staat al meer dan negen jaar in haar woonkamer. 'Ik heb 'm laten stofferen in zonlichtbestendige stof. Zo blijft hij mooi.' Het schilderij vanCasper Faassen is ook een blijver. 'Die hoort bij mij.' Wat haar interieur zo bijzonder maakt? 'Dit huis laat zien wie ik ben. Ik geniet er echt elke dag van.'
Slaap lekker
Planten doen het ook in een slaapkamer goed. Ze zuiveren de lucht, reguleren de luchtvochtigheid en zorgen voor een goed humeur.
“Ik zoek de spanning op én vind het fijn als er samenhang is”
Basisspelers
Op de bovenverdieping is de oorspronkelijke houten vloer zwart geverfd. Een mooie basis, die goed combineert met hout. Het naturel vloerkleed lijkt op te lichten op de donkere ondergrond.
“Ons huis is een soort proeftuin, er ontstaat veel spontaan”