Weer verliefd op je huis

Aflevering 5: kijken en shoppen (seizoen 1)

beeld vtwonen
Leestijd 3 minuten

De Brabantse woonboerderij van Monique en Oscar ziet er van buiten geweldig uit, maar ach, de woonkamer! Hier is duidelijk werk aan de winkel voor stilist Frans Uyterlinde. Heb je de metamorfose gezien?Behang Concrete Moiré van Wall & Decò, WDCM 1401 (Behangfabriek). Bank Aikon, hoekopstelling (www.designonstock.nl). Gebreide kussens 40×40 cm, 50×50 cm, gehaakt antraciet vloerkleed Ø 200 cm (Naco Trade). Kussens Tartel met zigzag-patroon 45×45 cm, tie-dye kussens 50×50 cm, kussen Did you smile, witte schaal op werkbank Ø 45 cm, naast de bank kruk Spider (vtwonen.nl). Rubberen mand, rubberen vaas, rubberen kom set van 3 (Household Hardware). Hanglamp Z1 Black Ay Illuminate (vtwonen.nl). Gevlochten mand (Pols Potten). Grote vaas (Van Dijk & Ko). Bloemen via Bloemenbureau Holland. Verlichting is aangesloten op het Philips Hue-systeem.

beeld vtwonen

Behang In Mind van Wall & Decò, WDIM 1402 (Behangfabriek). Houten lade gemonteerd op behang (Combitex). Trapbekleding, prijs op aanvraag (Upstairs). Overig privébezit.

Lees verder onder de advertentie
beeld vtwonen

Bureau Junior Store in Hertog grijs, vlinderstoel, kruk Spider (vtwonen.nl). Wandlamp Gorr (Tierlantijn). Print op canvas 50×70 cm (www.albelli.nl). Mand van rubber, rubberen kom set van 3 (Household Hardware). Overig privébezit.

beeld vtwonen
Lees verder onder de advertentie

Bank Aikon (www.designonstock.nl). Gehaakt vloerkleed Ø 200 cm (Naco Trade). Oude munitiekist, oude kaasplank (Combitex). Rubberen kom set van 3 (Household Hardware). Plaid, plaid van Bloomingville, stoel La chaise longue Acapulco, kussen Did you smile, Lamp Z5 wit Ay iluminate (vtwonen.nl). Vintage trap (Vroeger & Toen).

beeld vtwonen

Behang In Mind van Wall & Decò, WDIM 1402 (Behangfabriek). Houten lade gemonteerd op behang (Combitex). Zwarte rotan hangstoel (vtwonen.nl). Klampluiken op maat gemaakt (Schijf Restoric). Grote vaas (Van Dijk & Ko). Overig privébezit.

Lees verder onder de advertentie

Shop in stijl

Lef en warmte

Oscar: 'Het interieur is een veilige middenweg tussen onze twee smaken. Ik houd van klassieke kleuren en elementen, zoals de zwarte piano, terwijl Monique meer gaat voor de stijl van zon, zee, strand.' Monique omschrijft het zelf een tikkeltje anders: 'Ik houd van contrasten zoals wol met beton, grof en fijn. Mijn stijl is stoer met veel wit en natuurlijke elementen zoals hout. We weten niet goed hoe we hier een huiselijke en persoonlijke sfeer moeten creëren.' Stilist Frans Uyterlinde staat bijna te juichen als hij het huis van buiten ziet, maar komt van een koude kermis thuis. 'Ik ben een beetje gedesillusioneerd nu ik de woonkamer zie. De meubels zijn mooi, maar er gebeurt hier helemaal niets. Dit interieur heeft wat power nodig. Ik ga er een heerlijk huis van maken waar Monique en Oscar in kunnen wegkruipen en weer van kunnen genieten.'
De oplossing? Frans: 'De landelijke uitstraling van de boerderij ga ik extra benadrukken en ik voeg er een flinke portie lef en warmte aan toe. In de woonkamer komt een behang met een doorleefde en rauwe uitstraling, dat mooi combineert met de oude werkbank waar Monique en Oscar aan zijn gehecht. De bank wordt de blikvanger in de ruimte, vanwaar je uitkijkt over de velden. Voor de ramen komen houten luiken, die ze 's avonds dicht kunnen doen.'

Krachtige uitstraling

En dat is nog niet alles, legt Frans uit: 'Om een verbinding te maken tussen de keuken en de woonkamer laat ik een behang met lades doorlopen richting de keuken. De piano waarop Oscar in het weekend prachtige ballades speelt, krijgt hier ook een mooie plek. Last but not least wordt de trap bekleed met een materiaal met betonlook. Het geeft een krachtige uitstraling en past in een landelijk huis als dit.' Als Monique en Oscar het resultaat zien, zijn ze er even stil van. Monique: 'Ik herken mijn huis niet meer terug; wat is hier veel veranderd. Heel erg gaaf!' Oscar heeft iets langer de tijd nodig om te wennen, maar is ook blij dat ze de stap hebben genomen. 'Zelf hadden we het nooit zo gedaan. Dan waren we veel voorzichtiger geweest en was het een slap aftreksel geworden. We wilden meer leven in de brouwerij en dat hebben we gekregen!'

vtwonen gemist? Aflevering 5 – seizoen 1:

Lees verder onder de advertentie


Bron: vtwonen tv special | Fotografie Barbara Kieboom | Styling Frans Uyterlinde