Wat kun je verwachten?
Zowel het interieur als het programma van het museum heeft een vernieuwde, moderne insteek gekregen. In totaal telt Museum W maar liefst 17.000 pronkstukken; genoeg te zien dus. Zo bekijk je hier een verzameling van lokale, regionale kunst uit de Limburgse geschiedenis. Museum W noemt de archeologische-, zilver-, en middeleeuwse schildercollectie als hoogtepunten. Vanaf 3 mei aanstaande zijn deze én meer te bewonderen in Museum W, gelegen in gemeente Weert.
LEES OOK
Voor in de agenda: ontdek Rotterdam van bovenaf tijdens de dakendagen
Studio Job Forever Endeavour
Nog een hoogtepunt is de bijzondere openingsexpositie 'Forever Endeavour', ontworpen door kunstenaar Job Smeets. Onder de naam 'Studio Job' is hij internationaal bekend. Zijn ontwerpen variëren van unieke bronzen kunstwerken in het Metropolitan Museum in New York tot de nationale postzegel van onze koning. Maar ook van levensgrote beelden buiten in Miami Beach tot het 'Wunderkammer-kabinet' in het Oostenrijkse Innsbruck.
Job komt zelf oorspronkelijk uit Weert en maakte daarom – speciaal voor het vernieuwde Museum W – een tentoonstelling vol verwijzingen naar zijn roots, inspiratiebronnen en iconische ontwerpen. 'Hedendaagse design en kunst, spannend en verhalend, humoristisch met een duister kantje, robuust en veelvormig: dat typeert in het kort het werk', omschrijft het museum.
Meer informatie
Zin in een dagje kunst en cultuur snuiven? Klik hier voor tickets en meer info. Volwassenen betalen acht euro voor een kaartje. Jongeren en mensen met een museumkaart mogen gratis naar binnen. Museum W bevindt zich op ongeveer tien minuten lopen vanaf het Limburgse station Weert. Ga je met de auto? Die parkeer je bij een van de vele garages in de buurt.
Enne; als je uit de Randstad komt, is de kans groot dat je langs Eindhoven rijdt. Wat ons betreft een goed excuus om direct een bezoekje te brengen aan deze hotspots.
Bron: Fotograaf: Arjen Schmitz