DIY

DIY: deze verpottafel maakt tuinieren makkelijker

beeld vtwonen
Leestijd 4 minuten
Lees verder onder de advertentie
Hoge antracietkleurige cementpot Cilindro € 24,99, klos groen kokostouw € 4,99, klos zwart bindbuis € 4,49, biologisch afbreekbare kweekpotjes € 2,89 per 18 stuks, grijze cilinder plantenpot € 4,99, zak potgrond € 1,99, draadschaal € 24,50 (intratuin.nl). Keramieken gieter € 40,99 (vtwonen.nl). Tuinhandschoenen € 4,95, handschepje € 4,95, handveger € 15,95, zwarte gieter € 7,95, tuinschort € 14,95 (dille-kamille.nl).Schaal € 22,50 (householdhardware.com). Palmblad mandjes € 5,78 per set (sostrenegrene.com). Witte kist € 12,50 (vandijkenko.nl). Meubeltransporter € 9,99 (gamma.nl). Tuinspecial 03 | productie Corrien Flohil | uitvoering Johan Snoodijk | styling Moniek Visser | fotografie Peggy Janssen\n\n
Tuinspecial 03 | productie Corrien Flohil | uitvoering Johan Snoodijk | styling Moniek Visser | fotografie Peggy Janssen\n\n
beeld vtwonen Tuinspecial 03 | productie Corrien Flohil | uitvoering Johan Snoodijk | styling Moniek Visser | fotografie Peggy Janssen\n\n
Tuinspecial 03 | productie Corrien Flohil | uitvoering Johan Snoodijk | styling Moniek Visser | fotografie Peggy Janssen\n\n

Dit heb je nodig

  • 3 planken Douglas hout 270×19,5×1,9 cm (lxbxd)

  • 14 regels Douglas hout 300×4,5×1,9 cm (lxbxd)

  • 1x betonplex 122x60x1,8 cm (lxbxd)

  • doosje schroeven 3,5/40 mm

  • doosje schroeven 6,0/40 mm

  • doosje schroeven 4,5/50 mm

  • zaag

  • lijm

  • boormachine

  • verf

  • roller/kwast

Zo maak je de verpottafel

1 Zaag voor het tafelblad 3 planken van 140×19,5×1,9 cm uit het Douglas hout.
2 Zaag voor de opstaande rand van het blad 1 regel van 140 cm en 2 van 61 cm.
3 Leg de 3 planken van 140 cm tegen elkaar aan. Monteer de regels aan de zijkanten en de bovenkant zodat de zijkanten over de bovenkant vallen. Boor de regels en planken voor en lijm vast. Schroef aan elkaar met schroeven van 3,5/40 mm.
4 Zaag voor de staanders 16 regels van 85 cm en 4 latten van 59 cm.
5 Leg 8 regels van 85 cm op een breedte van 59 cm op de grond naast elkaar zodat er een mooie verdeling ontstaat.
6 Leg de regels van 59 cm aan de boven- en onderzijde. Doe dit voor beide staanders. Lijm aan elkaar en boor voor. Schroef vast met schroeven 6,0/40 mm – zie tekening.
7 Monteer de staanders aan het tafelblad zodat deze gelijk lopen met de achterkant van het tafelblad. De linkerkant begint op 1,9 cm vanaf de zijkant van het tafelblad, de rechterkant op 22 cm van de zijkant. Lijm vast, boor voor en schroef vast met schroeven 4,5/50 mm. Je schroeft door het blad heen.
8 Zaag voor het linkervak 3 regels van 59 cm.
9 Zaag 1 van deze regels aan de kopse kant op 45 graden.
10 Monteer de op 45 graden gezaagde regel aan de linkerkant op 48 cm vanaf de onderkant van het blad met de schuine kant naar voren. Boor vanuit de binnenzijde voor, lijm vast en schroef vast met schroeven van 3,5/40 mm.
11 Zaag voor het middenschot 8 regels van 39 cm. Leg de 8 regels van 39 cm op de grond en verdeel ze over een breedte van 59 cm.
12 Monteer de 2 overgebleven regels van 59 cm boven en onder de latten. Boor voor, lijm vast en schroef vast met de schroeven van 3,5/40 mm.
13 Monteer het tussenschot aan de onderkant van het blad op 71 cm vanaf de linker zijkant. Boor voor, lijm vast en schroef vast met schroeven van 6,0/40 mm.
14 Zaag 3 planken van 67,5 cm.
15 Monteer deze links op de ligger en rechts aan de onderzijde van het middenschot. Boor voor, lijm vast en schroef vast met schroeven van 3,5/40 mm. Gebruik 2 schroeven per plank links en rechts, dus 4 per plank.
16 Zaag voor het vak waar de lade in komt 2 regels van 59 cm. Beide regels moeten aan de kopse kant op 45 graden gezaagd worden.
17 Monteer deze aan weerskanten op 20 cm vanaf onderkant van het blad. Boor vanuit de binnenzijde voor, lijm vast en schroef vast met schroeven van 3,5/40 mm.
18 Zaag voor de achterkant van de lade een plank van 45,8 cm.
19 Monteer deze aan de regels aan de achterzijde van de tafel. Boor voor, lijm vast en schroef vanaf de zijkant vast met schroeven van 3,5/40 mm.
20 Zaag uit het betonplex 1 deel van 40,9×50,4 cm (bodem), 2 delen van 40,9×17,5 cm (voor- en achterkant) en 2 delen van 54×17,5 cm (zijkanten).
21 Zaag een Douglas plank van 45 cm voor de voorzijde van de lade.
22 Zaag een regel van 12,5 cm voor de greep van de lade.
23 Monteer de betonplexdelen aan elkaar tot een lade, waarbij de lange zijde over de korte zijde gaat. Boor voor, lijm vast en schroef vast met schroeven van 3,5/40 mm.
24 Monteer de plank van 45 cm aan de voorzijde van de lade, waarbij de onderkant gelijk blijft (de bovenzijde is hoger). Schroef vanaf de binnenzijde.
25 Schuif de lade op de geleiders.
26 Schilder de tafel in de gewenste kleur. (Hier is gekozen voor Intelligent Exterior Eggshell Aquamarine Deep 198, per liter € 65,-, littlegreene.nl.)

Lees verder onder de advertentie

Ben je trots op het eindresultaat? Deel een foto op Instagram met de hashtag #vtwonendiy. We zijn benieuwd! En als je de zelfmaaksmaak te pakken hebt vind je hier meer mooie DIY's voor in de tuin.

Shop de stijl…

Niet beschikbaar
Image without description
Esschert OogstmandBij vtwonen by fonQ
€ 42,99
Niet beschikbaar
Image without description
Elho B.For Soft Gieter 1,7 LBij Blokker
€ 19,63
Niet beschikbaar
Image without description
Compactor Arno Mand Medium – NaturelBij Saturnus TEST
€ 50,00
Niet beschikbaar
Image without description
Elho Loft Urban Round Bloempot 40 cm met WielenBij vtwonen by fonQ
€ 23,99
Niet beschikbaar
Image without description
Gardena Struikonderhoud Handschoen maat MBij Blokker
€ 28,41
Niet beschikbaar
Image without description
Elho Greenville Bloempot 25 cmBij vtwonen by fonQ
€ 11,90

Bron: vtwonen tuin special 3 | productie Corrien Flohil | uitvoering Johan Snoodijk | styling Moniek Visser | fotografie Peggy Janssen

Lees verder onder de advertentie