Floor: 'De herfst is de tijd dat de mispels weer volop aan de bomen pronken. Mispels zijn mooi om naar te kijken. Schik maar eens een grillige tak met mispels in een oude Franse kruik, zet deze op een houten tafel en de tak zal stralen in al zijn puurheid en eenvoud. Daarnaast zijn mispels heerlijk om te eten. Wacht wel even tot de vorst eroverheen is gegaan, zo worden ze lekker zacht en zoet. Het lijkt dan of ze gaan rotten, maar ze fermenteren.'
“Pas als de vorst over de mispels heen is gegaan, worden ze lekker zacht en zoet”
Floor van Dinteren Floorabella
'Op dat moment kun je er overheerlijke jam van maken, die lekker smaakt bij een kaasplank met zelfgebakken notenbrood en een goed glas wijn, maar ook heerlijk is op een stapel dampende pannenkoeken of als vulling van een taart. Deze taart is van vanillecake, gevuld met mispeljam met een vleugje amaretto en afgetopt met vanilleroom en mascarpone. Met een kop thee erbij is het de perfecte traktatie na een verfrissende wandeling door het bos. Dit bewijst maar weer eens dat rot fruit ook overheerlijk kan zijn.'
Dit heb je nodig
• 1 kg mispels (waar de vorst overheen is gegaan)
• 200 ml amaretto
• 1 l water
• 500 g geleisuiker
• 1 el kaneel
Zo maak je het
STAP 1 Snijd de mispels in kleine stukken. Doe die in een pan en voeg de amaretto, het water en de kaneel toe. Breng aan de kook en laat de mispels ongeveer een uur sudderen.
STAP 2 Voeg de geleisuiker toe en laat het geheel nog 5 minuten pruttelen. Voor een mooie, grove jam stamp je het geheel goed door met een pureestamper. Giet de jam in schone potten.
STAP 3 Wil je liever gelei? Zeef de jam dan door een stuk kaasdoek dat je boven een schone jampot hangt.
STAP 4 Voor extra bite rasp je nog wat schil van een biologische sinaasappel door de jam.