Even voorstellen
Bewoners Een Parijse familie met drie kinderen. Het gezin gebruikt het chalet als tweede verblijf.
Woning Een grondig gerenoveerd chalet uit de jaren 60, met vijf woonlagen en een oppervlakte van 300 m². Gelegen aan de rand van het bos met een waanzinnig uitzicht.
Locatie Het dorp Méribel, in de Franse Alpen.
“De woonkamer is mijn favoriet; het enorme raam geeft de ruimte een kathedraal-achtige uitstraling”
Ieder z'n plek
Het was de locatie die het Parijse gezin over de streep trok. In alpendorp Méribel ligt het chalet, met een panoramisch uitzicht op de omliggende natuur. De Franse Alpen zijn vertrouwd terrein voor de eigenaars. Ze zijn fervente skiërs en natuurliefhebbers. Toen ze dit chalet aan de rand van het bos spotten, waren ze meteen om. 'Ze wilden een plek waar ze zich konden terugtrekken uit het stadsleven, een huis dicht bij de natuur maar toch verbonden met het skistation', vertelt Alexandra Saguet. Zij runt AS Interior Design en werd als ontwerper aangesteld om het chalet te renoveren. De opdracht: een gezellig en sereen familieparadijs creëren met een plek voor de ouders om te cocoonen, een speelruimte voor de drie kinderen, maar ook genoeg plaats om samen te eten en te loungen.
“De uitdaging was om alle functies in zo’n verticale ruimte te passen”
In de hoogte
Het chalet, oorspronkelijk gebouwd in de jaren 1960, was vroeger een rustieke gîte. Daardoor waren er veel kleine slaapkamers en smalle gangen. Plus: een gedateerd interieur. De troef was de unieke architectonische structuur: het chalet was verankerd in de rots. Met vijf woonlagen voelde de plek aan als een schuilplaats in het bos. 'De basisstructuur was solide, maar moest herzien worden om de ruimte te openen', legt Alexandra uit. Er kwamen grote ramen om natuurlijk daglicht binnen te laten. De ruimtes werden opnieuw getekend: ze moesten verbinden maar toch apart aanvoelen. Voor de inrichting wilde Alexandra de uitstraling van een traditioneel chalet behouden, wel stak ze het in een nieuw jasje. Hout werd het centrale thema. Voor elke ruimte ontwierp ze andere wandbekleding, maar ze ontwierp ook meubels en zelfs de ingewikkelde vloerpatronen. 'We wilden de authentieke ziel van het chalet behouden, maar opwaarderen met moderne details', merkt ze op.
“We wilden de authentieke ziel behouden, maar tegelijk opwaarderen met moderne details”
Een met de natuur
Alexandra's favoriete plek in het chalet? 'De woonkamer is mijn favoriet. Dankzij de grote raampartij heeft deze een kathedraal-achtige uitstraling en heb je een weids uitzicht.' Deze centrale ontmoetingsruimte belichaamt de ontwerpfilosofie van de chalet. Het combineren van comfort, warmte en openheid, terwijl je toch nauw verbonden blijft met de prachtige natuur van de Alpen.
Fact File
Ontwerper Alexandra Saguet van AS Interior Design.
Online @a.s.interiordesign
Stijl Eclectisch warm
Kleuren Hout staat centraal, elke ruimte kreeg andere op maat gemaakte wandbekleding. Beige tinten lichten het geheel op. Accenten in bruin, groen en aardetinten verwijzen naar de natuur.
Troeven Vijf woonlagen die toch als een vloeiend geheel aanvoelen, met een royale eet- en leefruimte om samen te komen en veel plekken om je terug te trekken.
Meubels Veel maatwerk en handgemaakte objecten. De afgeronde, organische vormen dragen bij aan de geborgen sfeer.
Bron: stijlvol wonen 08-2024 | Productie Living Inside | Fotografie Ramona Balaban | Brontekst Ramona Elèna Balaban | tekstbewerking Anneleen Peeters