binnenkijken

Jaren 30 twee-onder-één-kap-woning in Nijmegen

 
beeld vtwonen
 
Geschreven door:
Leestijd 1 minuut

Voorbij zijn de tijden dat ze tijdens tuinborrels nat regenden. En dat de vloer in huis buiten hun comfort zone viel. Anja en Gaico zetten alles in en rond hun twee-onder-één-kap-woning naar eigen hand.

Lees verder onder de advertentie
beeld vtwonen
beeld vtwonen
beeld vtwonen
Lees verder onder de advertentie
beeld vtwonen
beeld vtwonen
beeld vtwonen
Lees verder onder de advertentie
beeld vtwonen
beeld vtwonen
beeld vtwonen
Lees verder onder de advertentie
beeld vtwonen
beeld vtwonen

Onhandigheidjes

De grote tuin was één van de redenen waarom Anja en Gaico als een blok voor dit huis vielen. Anja: 'We zagen onze jongste daar al meteen lekker ravotten.' Maar het was niet de enige reden. 'Deze jaren 30 woning is het enige huis in het rijtje dat nog in redelijk originele staat is. De glas-in-loodramen zijn nog in tact en de woonkamer bestaat uit een voor- en achterkamer, gescheiden door en suite deuren. Die indeling maakt wel dat we de bank maar op één plek kunnen zetten, maar dat soort onhandigheidjes van een oud huis vind ik juist geweldig.'

Lees verder onder de advertentie

Tegeltjes-stress

Ook al is Anja dol op de oude elementen, het huis werd wel in een modern jasje gestoken. 'We hebben de keuken en de eetkamer, beide lange en smalle ruimtes, samengetrokken om zo het smalle te doorbreken. Daarnaast kregen we een nieuwe badkamer en een nieuw toilet. Eén van de twee schouwen lieten we ombouwen tot een moderne gashaard. De groene keukenkastjes hebben we zelf wit geschilderd en voorzien van moderne grepen. En de terracotta tegeltjes op de keukenvloer lieten we vervangen door moderne zwart-witte tegels. Daar heb ik nog wel even stress van gehad. De bouwvakkers die de vloer zouden vervangen, vonden het namelijk doodzonde om die tegeltjes eruit te halen. Daardoor ging ik heel erg twijfelen. Ik vond ze namelijk niet lelijk, maar terracotta is gewoon niet mijn ding."

Shoppen in de stijl van

beeld vtwonen

Bron: vtwonen 3-2016 | Fotografie Hans Mossel | Styling Sabine Burkunk | Tekst Merel van der Lande

Lees verder onder de advertentie