Wed
31/08/2011
14:51
DOOR
Laura
Nytt från Sverige

Nytt från Sverige

De IKEA-gids is qua oplage het meest verspreide drukwerk ter wereld. Een heerlijk dik glanzend boek om lekker in te snuffelen. Maar als de nieuwste editie uitkomt, dan gaan we het liefst ook even ‘in het echt’ kijken, vooral voor alle producten die tegelijkertijd gelanceerd worden.

Afgelopen maandag was het zover: de lancering van de IKEA-gids van 2012. En dus namen we in real life een kijkje bij IKEA Haarlem. Naast dat we veel mooie dingen hebben gezien, hebben we ook veel inspirerende verhalen gehoord. Nieuw is bijvoorbeeld de Isala-serie, geïnspireerd door Zweedse meubelstijlen van vroeger in een modern jasje. De gedempte paarse en grijze tinten staan mooi bij zowel wit als allerlei houtsoorten. De Isala-laptoptafel is mijn favoriet: een lief bureautje mét sleutel. Onderin kun je je laptop bewaren wanneer je hem niet gebruikt.

Ook in zwart-wit zijn er een aantal nieuwe producten, zoals deze Ungdom-mokken. Ungdom betekent jeugd in het Zweeds. En dat staat symbool voor het formaat van de bekers: een slag kleiner dan normaal, perfect als je van het kleinere formaat van een kop houdt, maar ook van het comfort van een beker. Het kleine bijzettafeltje oftewel de Lack-klassieker is nu ook verkrijgbaar in hoogglans. Voor de perspresentatie waren een aantal Lack-tafels bij elkaar gebonden met een fluo-oranje spanband, leuk stylingidee!

Ook de nieuwe stofdessins komen ieder met een eigen verhaal. Gullvi is bijvoorbeeld 1 van de stoffen die in samenwerking met studenten van het Beckmans College of Design is gemaakt. De studenten maakten tijdens een tweedaagse workshop snelle schetsen die later in verschillende motieven werden gecombineerd.

Vorige Volgende

Reageer op dit artikel

(velden met * zijn verplicht)
(wordt niet gepubliceerd)
anti-spam

Om spam te vermijden is het noodzakelijk om de code hier rechts in te vullen.

Kunt u de code niet lezen? Probeer dan een nieuwe afbeelding.